Obchodná akadémia - 4 ročné denné štúdium

V dennom štvorročnom štúdiu - odbor obchodná akadémia - sa vyučujú všeobecno-vzdelávacie predmety: slovenský jazyk, voliteľný cudzí jazyk (ANJ, NEJ), matematika a odborné predmety: podniková ekonomika, účtovníctvo, aplikovaná informatika, administratíva a korešpondencia, právna náuka, a iné.

Spôsob ukončenia vzdelávania a prípravy: maturitná skúška zo SJL, cudzieho jazyka (ANJ, NEJ) a odborných predmetov.

Doklad o dosiahnutom vzdelaní: maturitné vysvedčenie.

Poskytnutý stupeň vzdelania: úplné stredné odborné vzdelanie, ISCED 3A.

Organizácia štúdia: vyučovanie sa realizuje dennou formou a súčasťou štúdia je odborná prax v treťom a štvrtom ročníku v rozsahu 60 hodín (10 pracovných dní po 6 hodín).

Pracovné uplatnenie absolventa: Absolvent študijného odboru 6317 M 00 obchodná akadémia je kvalifikovaný pracovník schopný vykonávať ekonomické činnosti spojené so získavaním a spracovávaním informácií v oblasti výroby, zásobovania a odbytu, marketingu, manažmentu, personalistiky, vo vedení administratívy, účtovníctva a finančného hospodárenia. Získané informácie vie posúdiť, hodnotiť a využiť v ekonomickom riadení príslušného pracoviska.
Pre kvalifikované vykonávanie uvedených činností musí mať absolvent široký odborný profil doplnený primeraným všeobecným vzdelaním. Má byť schopný aplikovať získané vedomosti v praxi, logicky myslieť, v príbuzných odboroch byť adaptabilný, schopný pracovať samostatne aj v tíme, trvale sa zaujímať o ekonomický vývoj doma aj v zahraničí, sústavne sa vzdelávať a sledovať odbornú ekonomickú literatúru, používať racionálne metódy práce s právnymi normami spoločnosti, zásadami humanizmu, vlastenectva a demokracie.

Absolvent tohto študijného odboru sa môže uchádzať o štúdium na vysokých školách, najmä ekonomického zamerania.

UČEBNÝ PLÁN
6317 M 00

Kategórie a názvy vyučovacích predmetov

Počet týždenných vyučovacích hodín v školskom roku